strony internetowe
tworzenie stron
Czcionka domyślna A- A+

Buszujemy w lesie!

wstecz
W tym tygodniu Tygrysy buszowały… po lesie. Zbieraliśmy i liczyliśmy grzyby! Uczyliśmy się też oczywiście, które są dobre, a które trujące. Poznawaliśmy również leśne zwierzęta i sposoby niedźwiedzia, wiewiórki i lisa na przygotowanie się do zimy.
Pogoda co prawda nas ostatnio nie rozpieszczała, więc wykorzystaliśmy to na zabawy i pracę w przedszkolu. Dzięki temu powstało sporo pięknych prac plastycznych!
 
Również Żuczki poznawały leśne zwierzęta i ich przygotowanie do zimy. Mówiliśmy o gromadzeniu pokarmów w leśnej spiżarni i kondycji zwierząt podczas tych przygotowań. Ale nie tylko lasem Żuczki żyją! Bo przecież ważne jest też zdrowie, a dla nas równa się ze sportem! To również świetna okazja do nauki uczciwości — np. podczas zawodów sportowych. Przygotowaliśmy też własny turniej leśny poprzedzony solidną rozgrzewką! Przeliczaliśmy zapasy na półkach utrwalając liczebniki porządkowe i utrwalaliśmy cyfrę 3, ale też głoskę „D” i „d” (przydało się poznanie różnych rodzajów domów).
 
Bawiliśmy się także w „Bezpiecznego jeża”, a w zabawach ruchowo-naśladowczych byliśmy różnymi leśnymi zwierzętami 
Zwierzęta leśne gościły również u Małych Pszczółek. Wiemy, jak o nie dbać i które z nich mogą mieszkać z nami w domu. Chętne dzieci przyniosły zdjęcia swoich zwierząt domowych.