strony internetowe
tworzenie stron
Czcionka domyślna A- A+

Czerwony kolor

wstecz

Mamy weekend! Jakie są wasze plany na odpoczynek?

W tym tygodniu Żuczki, Mróweczki, Małe Pszczółki i Tygryski bawiły się w motywie koloru czerwonego. Wszystko od jedzenia po postacie z bajek związane było z tym kolorem.

Eksperymentowaliśmy z piankoliną i zrobiliśmy erupcję wulkanu w butelce. Odkrywaliśmy również doświadczenia kulinarne: lemoniada arbuzowa, sałatka z czerwonych warzyw, koktajl z czerwonych owoców i rozpoznawanie warzyw zmysłem smaku. To było bardzo smaczne zajęcie! Nawet natrafiliśmy na trop Czerwonego Kapturka i krasnoludków, które schowały się w naszym przedszkolu.

Sówki i Jeżyki przygotowały dzisiaj koktajl z malin, bananów i mango, który okazał się bardzo smaczny. Później wykonaliśmy pracę plastyczną "Wakacje w basenie" - malowaliśmy mazakami, wycinając i przyklejając poszczególne elementy pracy. Bardzo nam się to podobało.

Zajączki poznały zasady bezpiecznego poruszania się w mieście. Wiemy, jak zachować się na drodze i znamy zasady sygnalizacji świetlnej: na zielonym świetle możemy przejść przez pasy! Jesteśmy gotowi spędzać lato w mieście!