strony internetowe
tworzenie stron
Czcionka domyślna A- A+

DZIEŃ CHŁOPAKA! I niecodzienna wizyta

wstecz

Za nami cudowny tydzień zwieńczony bardzo ciekawą wizytą - funkcjonariusza policji i oczywiście DNIEM CHŁOPAKA!

Motylki, Tygryski, Małe Pszczółki i Żuczki miały niepowtarzalną okazję posłuchania interesujących historii oraz oczywiście - poczucia się choć trochę, jak policjant. Jak widzicie, udało nam się nawet posiedzieć na motocyklu! Dla dzieci to niesamowita frajda!

Kończący się tydzień był też dla Małych Pszczółek czasem rozmów o podróżach. Dzieci poznały nazwy kontynentów i szukały na globusie wody oraz lądu. Wymienialiśmy środki transportu, przypomnieliśmy wybrane nazwy dinozaurów i wysłuchaliśmy opowiadania skąd wzięła się sól w Wieliczce. Porównywaliśmy też węgiel i sól oraz wykonaliśmy doświadczenie ,,Jak odzyskać sól z wody”. Wyniki będziemy obserwować za kilka dni!
Z kolei u Tygrysków tematem były cuda ziemi. Poznaliśmy ciekawostki świata roślin i zwierząt, a nawet KOSMOSU! W dniu chłopaka uczestniczyliśmy też… w igrzyskach olimpijskich! Z tej okazji wspólnie upiekliśmy pyszne marchewkowe babeczki.
Żuczki w tym tygodniu zdobyły wiedzę o naszej planecie. Rozmawialiśmy na temat rodzaju wód i ich różnorodności. Dzieci poznały kontynenty i części świata na mapie. Przypomnieliśmy sobie również o poprawnej segregacji śmieci. Żuczki utrwalały też literę ,,t” i „M”.

W GALERII znajdziecie też masę zdjęć Motylków, Sówek, Zajączków, Wiewiórek, Mróweczek, Jeżyków, Żuczków, Lisków i Małych Pszczółek, które hucznie obchodziły obchodziły dziś oczywiście DZIEŃ CHŁOPAKA! U Mróweczek odbyła się olimpiada superbohaterów, a u Jeżyków chłopcy (oprócz dyplomów i krawatów) dostali swoje portrety malowane przez dziewczynki.
Liski przepięknie pożegnały dziś również Marysię. Zdjęcia oczywiście już są w GALERII na naszej stronie.