strony internetowe
tworzenie stron
Czcionka domyślna A- A+

Dzień Kobiet w Planecie Marzeń!

wstecz

Tydzień w Planecie Marzeń zakończyliśmy z rozmachem, świętując Dzień Kobiet!

U Motylków każda dziewczynka otrzymała symboliczny bukiet i dyplom od chłopców. Dzień upłynął na tańcach, przebierankach i wesołej zabawie.

Zajączki obdarowały każdą dziewczynkę dyplomem "Super Kobietki". Miały również zajęcia sensoplastyczne, podczas których stworzyły piękne, kolorowe, wiosenne drzewo.

W grupach Żuczków, Małych Pszczółek i Mrówek zorganizowano spa i wręczono kwiaty, co było bardzo relaksującym doświadczeniem.
Małe Pszczółki dodatkowo w tym tygodniu zgłębiały zasady zdrowego odżywiania oraz dbania o ruch i higienę osobistą. Razem przygotowaliśmy zdrową sałatkę owocową, która wszystkim bardzo smakowała. Teraz chcemy prowadzić zdrowy styl życia!
Natomiast Żuczki rozmawiały o zdrowiu i higienie osobistej. Przeprowadziliśmy eksperyment, demonstrujący jak prawidłowo myć ręce i jak walczyć z zarazkami. Nie boimy się ich już, ponieważ wiemy, jak sobie z nimi radzić. A w razie potrzeby wiemy, gdzie należy się udać do lekarza! W poniedziałek odbyły się również zajęcia przypominające prawa dzieci!

Dziewczyny z grupy Sówek i Jeżyków otrzymały od chłopców upominki i kwiaty. Chłopcy przygotowali kulinarną niespodziankę - pyszne babeczki.

Tygryski także otrzymały upominki i kwiatki. Dodatkowo, w tym tygodniu skupiliśmy się na dbaniu o zdrowie, ucząc, jak należy myć zęby i jakie zagrożenia niesie za sobą nadmierne spożywanie słodyczy. Razem analizowaliśmy, które produkty są zdrowe, a które nie. Nasze motto to teraz: "Ruch to zdrowie".

W grupach Wiewiórek i Lisów chłopcy wręczyli kwiatki koleżankom z grupy oraz Paniom w placówce. Dziewczynki miały dzień spa.

Dziękujemy za tak piękne zakończenie tygodnia!