strony internetowe
tworzenie stron
Czcionka domyślna A- A+

Dzień Myszki Miki i Minnie!

wstecz

No i co my możemy powiedzieć? Było dziś po prostu BAJKOWO!


A to dlatego, że obchodzimy DZIEŃ MYSZKI MIKI i MINNIE


Zobaczcie na roześmiane Motylki i Zajączki tańczące z gumą i chustą! Była też fotobudka. U naszych małych Tygrysków z kolei królowała dziś Minnie, która też obchodzi swoje święto.

U Wiewiórek kultowa mysz trafiła nawet na tablicę — oczywiście w formie plastycznej!

W ciągu tygodnia mieliśmy też masę interesujących zajęć:

Małe pszczółki np. rozmawiały o bezpieczeństwie. Przypomnieliśmy sobie zasady współżycia w grupie, dzieci poznały numer alarmowy 112 i dowiedziały się,w jakich sytuacjach wzywać pomoc. Zapoznaliśmy się z nazwami wybranych znaków drogowych i utrwalaliśmy ich nazwy. Pracowaliśmy też w grupach i parach oraz trenowaliśmy bardzo ważną rzecz — przechodzenie przez przejście dla pieszych.
Żuczki z kolei rozmawiały na temat naszego miasta. Przypomnieliśmy sobie legendę o powstaniu Warszawy, ale rozmawialiśmy też o tym, jak się po niej bezpiecznie poruszać. Nie zapomnieliśmy o utrwaleniu znaków drogowych i poznawaliśmy inne znaki — symbole, które możemy zaobserwować w komunikacji miejskiej czy w budynkach użyteczności publicznej. Wiecie, że nasza sala zmieniła się nawet w szpital??
Żuczki znają też tradycyjne zabawy — „Ulijanko”, „Uciekaj myszko do dziury”, czy „Jawor, jawor”.
A jak utrwalić literę „E”? Może przez przypomnienie o bezpiecznym korzystaniu z tabletów i telefonów, skoro są w nich Ekrany?

Można również powiedzieć, że Tygryski zgrały się w tym tygodniu z aurą panującą za oknem, bo tematem przewodnim był jesienny deszcz. Słuchaliśmy jesiennej muzyki i tańczyliśmy w rytm kropel deszczu. Spacerowaliśmy też po jesiennych deszczowych parkach i robiliśmy to, co dzieci lubią najbardziej, czyli… wskakiwaliśmy w kałuże!
Sprawdźcie w GALERII, jak to wszystko wyglądało: