strony internetowe
tworzenie stron
Czcionka domyślna A- A+

Dzień Pizzy w Planecie Marzeń!

wstecz

Rozpieścił nas ten tydzień. Wczoraj tłusty czwartek, a dziś dzień pizzy… dobrze, że jutro weekend!

Ale żarty na bok, bo wykorzystaliśmy okazję do zacieśniania więzi. Wszystko dzięki wspólnej pracy przy przygotowaniu pizzy, a na marginesie dodamy, że wysiłek się opłacił, bo wyszło przepysznie! A na dodatek plastycznie.
GALERIĘ zdominowała więc nasza autorska pizza wykonana w grupach Mróweczek, Sówek, Jeżyków, Wiewiórek, Lisków, Motylków, Zajączków i Żuczków. Z kolei Małe Pszczółki wybrały się do pobliskiej pizzerii.

No, ale przecież nie tylko pizzą żyje przedszkolak, bo za nami kolejny ekscytujący tydzień.

Mróweczki realizowały temat kompleksowy „Wśród malarzy i rzeźbiarzy”. Omówiły pojęcia: galeria sztuki, dzieło sztuki, artysta oraz zapoznały się z technikami malarskimi i literą „S” — dużą i małą. Dzieci odgrywały scenki inscenizacyjne — eksperymentowały z kolorami i stworzyły też własne dzieło! A poznając najsłynniejszych malarzy na świecie i ich twórczość — tworzyły kompozycje techniką kolażu.

Jak już mieliście okazję zaobserwować, w tym tygodniu rozmawialiśmy sporo o zimie i biegunie północnym. Nie inaczej było u Małych Pszczółek! Wiemy już o zimowych dyscyplinach sportowych oraz w jaki sposób ubrać się zimą. Dzieci poznały również nazwy zwierząt mieszkających na biegunie północnym i wykonały makietę lodowej krainy.

Podobnie zimowo u Tygrysków, które zajęły się tworzeniem. Powstawały bałwanki (w tym z masy solnej), śnieżynki i specjalne kreacje z naszych odrysowanych dłoni.

Z kolei Żuczki rozmawiały o Arktyce, Antarktydzie i Grenlandii. Znamy już nazwy zwierząt zamieszkujących biegun północny i południowy. Obejrzeliśmy też film o Inuitach, wykonywaliśmy zabawy ruchowe, karty pracy oraz prace plastyczne. Żuczki utrwaliły również graficzny obraz głoski „n, jak narty”.