strony internetowe
tworzenie stron
Czcionka domyślna A- A+

Jesienny tydzień za nami!

wstecz

Weekend? Już? Szybko zleciało. Nam przede wszystkim na ciekawych i bardzo ważnych dla rozwoju dzieci zajęciach!

Wiewiórki wiedzą, że najlepsza jest praca grupowa! Dlatego tak świetnie szło im dzisiaj podczas przygotowywania „Naszej Pani Jesień”!
Małe Pszczółki z kolei w tym tygodniu dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat warzyw i owoców, np. które owoce rosną w sadzie, a które warzywa w ogrodzie. Przeliczaliśmy je, układaliśmy z nich rytmy i lepiliśmy z plasteliny! Rozpoznawaliśmy je również dzięki zmysłowi dotyku i smaku. Dzieci układały kompozycje z owoców i warzyw, a później oczywiście nie mogło się obyć bez spróbowania. Porozmawialiśmy również o czymś bardzo ważnym w okresie zimowym — czyli o przetworach.
U Tygrysków tydzień również miał owocowo-warzywny charakter! Dzieci uczyły się je rozróżniać, tworzyły zbiory i liczyły. Wiemy, dlaczego owoce i warzywa, są tak ważnym składnikiem naszej diety. Poznaliśmy nawet budowę i strukturę marchewki! Do tego zorganizowaliśmy ciekawą zabawę — dzieci same robiły zakupy w przedszkolnym warzywniaku, a własnoręcznie wykonane owocowe szaszłyki… smakowały najlepiej na świecie!
Bardzo ważny tydzień również za Żuczkami, bo dużo rozmawialiśmy o emocjach i o wzajemnej relacji w grupie. Mówiliśmy o naszym nastroju — jaki może być i co ma niego wpływ. Były zabawy słuchowe Jaki to dźwięk?, logopedyczne Zachmurzone słoneczko, ale też ruchowe Bliźniaki i zręcznościowe Gazetowa kula do celu. Mówiliśmy również o tym co nas w grupie łączy, a co dzieli - każdy inaczej wygląda, ale każdy jest równy wobec siebie i tak samo ważny! A skoro o wyglądzie mowa, to dzieci przypomniały sobie o rysowaniu portretów. Rysowaliśmy więc podobizny swoich kolegów i koleżanek. Utrwalaliśmy graficzny obraz cyfry 1 oraz głoski "A"- przy tej okazji poznaliśmy budowę i działanie aparatu i mówiliśmy o tym jak kiedyś robiono zdjęcia. Żuczki wykonały również własne aparaty z kliszą!
A u naszych Lisków… ogrodniczo. Nazywaliśmy narzędzia ogrodnicze i rozmawialiśmy o tym co robimy jesienią w ogrodzie (a jest tego trochę). Ułożyliśmy też historyjkę obrazkową i wykonaliśmy bardzo ciekawą pracę plastyczną — pora z papierowych rolek.