strony internetowe
tworzenie stron
Czcionka domyślna A- A+

Papugi i tydzień wypełniony nauką

wstecz

Za nami piękny tydzień! Zwieńczeniem były super zajęcia i oczywiście wycieczka Małych Pszczółek, które dziś miały okazję poznać się bliżej z papugami ! Odważne te maluchy, nie ma co!

Jak wiecie, stawiamy na zdrowie, więc Motylki poznały dziś owoce, ich wygląd oraz smak, a niektórym nawet cytryna była niestraszna!


Jeżyki i Sowy przypomniały sobie z kolei, jak ubieramy się jesienią, wysłuchały opowiadania o jesieni i zrobiły burzę mózgów na jej temat. Przed Wami również nasze jesienne portrety! Jak Wam się podobają?


Bardzo ważnej rzeczy uczyły się też w tym tygodniu Tygryski — współpracy i szacunku w grupie. Wiemy, że miłe słowa sprawiają nam przyjemność!
Oprócz wycieczki do papugarni Małe pszczółki rozmawiały o darach drzew. Umiemy już odróżniać drzewa liściaste od iglastych, znamy gatunki drzew i wiemy, czemu liście zmieniają kolor! Zrobiliśmy również korale dla Pani Jesień!


Nauka o drzewach nie ominęła też Żuczków. Poznaliśmy graficzny zapis głoski ”l”. Próbowaliśmy odtwarzać ją na kaszy i układaliśmy kształty z drucików kreatywnych. Sporo popracowaliśmy nad głoskami i dzieleniem wyrazów na sylaby. Oczywiście w formie zabawy, więc z nazwami zwierząt w roli głównej. Z kolei na zajęciach matematycznych utrwalaliśmy cyfrę 2. Przypomnieliśmy sobie również o parzystości i nieparzystości liczb. I to wykorzystując... nasze ciała.