strony internetowe
tworzenie stron
Czcionka domyślna A- A+

Uroczyste święto odzyskania niepodległości!

wstecz

W tym tygodniu nasze przedszkole zamieniło się w prawdziwą małą Polskę! Wszystkie grupy świętowały Dzień Niepodległości z wielkim rozmachem!

Motylki rozpoczęły przygodę, poznając godło i hymn, a także układały puzzle. 

Tygryski zanurzyły się w barwach biało-czerwonych, odkrywając symbole naszej ojczyzny. Dowiedzieliśmy się, czemu maki są jednym z nich. A spacer w słońcu był jak mały marsz niepodległości!

Wiewiórki, Jeżyki, Sówki i Zajączki świętowały z dumą, przypominając sobie o ważnych symbolach naszej ojczyzny. 

Wiewiórki, Jeżyki i Sówki dodatkowo obchodziły Dzień Jeża, co było prawdziwą kolczastą przygodą! 

Obie nasze placówki włączyły się do akcji "Góra Grosza". Pamiętajcie, zbieramy do 29.02.2024! 

Mróweczki przeniosły się w czasie, przypominając legendę o powstaniu Polski. Zbudowaliśmy własną galerię sławnych Polaków, wykonaliśmy eksperyment plastyczny jak Maria Skłodowska-Curie oraz słuchaliśmy utworów Fryderyka Chopina, a nawet wybraliśmy się na wyprawę jak Kazimierz Nowak!

Małe Pszczółki zgłębiały tajniki mapy Polski, tworząc drzewa genealogiczne i domy, które później pięknie narysowały. 

Liski, oprócz rozmów o jeżach, przypomniały sobie barwy narodowe i postać marszałka Józefa Piłsudskiego.

A Żuczki? Tydzień patriotyczny u nich to było coś! Dzieci w tym tygodniu utrwalały symbole narodowe. Mówiliśmy o 4 głównych miastach, przez które przepływa Wisła, utrwalając przy tym cyfrę 4. Poznawaliśmy charakterystyczne budowle tych miast oraz dania i przysmaki, z których słyną. Wykonaliśmy sensoryczną mapę Polski oraz karty pracy dotyczące tematu tygodnia. Ćwiczyliśmy sprawność manualną poprzez robienie harmonijek do kokard narodowych oraz pracy technicznej "Flaga". Cały tydzień również dzielnie ćwiczyliśmy podczas prób do przedstawienia. Dzisiaj zawiesiliśmy wspólnie flagę przed budynkiem placówki i zaprezentowaliśmy zdobytą wiedzę w wierszach i piosenkach podczas przedstawienia z okazji "Narodowego Święta Niepodległości ".

Całe nasze przedszkole tętniło życiem, każda grupa na swój sposób świętowała i uczyła się o naszej pięknej Polsce. Jesteśmy dumni z naszych małych patriotów!